1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

fcromaniasezonnou12Echipa noastră, FC România va evolua și în ”The Buildbase FA Trophy”, cupă destinată formațiilor din Anglia, ligile 5-8. 295 de grupări au fost acceptate în ediția 2018-2019! Vezi când și cu cine va juca FC România! Mult succes, în noul sezon! 

 

În primul tur – Extra Preliminary Round – echipa noastră nu va juca. Asta datorită rezultatelor înregistrate de FC România, de-a lungul anilor, în cupele în care a participat. Pe 29 septembrie intră, așadar, în compeție 54 de formații (27 de jocuri).

Următorul tur este programat pe 13 octombrie – Preliminary Round – atunci când FC România va juca în deplasare, la Hythe Town (liga a 8-a). La acea dată sunt programate 56 de partide. Învingătoarele vor primi câte 3000 de lire sterline.

Vom mai reveni cu informații.

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii