craiovaIIflacara2021Dambovitapenet, Liga 3 / A fost un weekend perfect pentru formațiile noastre din seria a 6-a, a ligii a 3-a! Atât Flacăra Moreni, cât și FC Pucioasa au câștigat meciurile susținute în deplasare: vineri, Flacăra, la ”satelitul” Craiovei, sâmbătă, Pucioasa, pe terenul celor de la Sporting Roșiorii de Vede! Mai mult de atât, în afară de victoriile echipelor dâmbovițene, toate celelalte jocuri s-au terminat la egalitate! Vă oferim câteva informații de la cele două jocuri, plus rezultatele complete și clasamentul, la zi, dar și programul rundei viitoare!

Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni 1-2
”Echipa noastră a reușit să câștige meciul disputat vineri, pe stadionul Extensiv, din Craiova, cu CS Universitatea Craiova II. Flacăra a condus cu 2-0 la pauză, grație reușitelor lui Niculăescu și, în ciuda faptului că gazdele au redus din diferență, în partea secundă, echipa pregătită de Gabi Paraschiv a gestionat bine finalul jocului și s-a întors cu trei puncte de la Craiova. Victoria cu Universitatea Craiova II este primul succes al anului pentru Flacăra, care a ajuns la 20 de puncte adunate în 14 meciuri disputate.” – Sursa: Flacăra Moreni, facebook

Craiova II : Păușescu-Olteanu (63 Trancă), Dobre (46 A.Călin), Popescu, Guță- Croitoru, Petre (86 Capac), Danciu- Juncu, Trică (84 Richman), Constantin. Antrenor: Mugur Gușatu.

Flacăra: Duță- Niță, Ionescu, Vîrtej-Ilie, E.Matei (73 R.Călin), Negrea (89 Nicolae), Suciu, R.Matei (73 Băltăreț) - Roman (77 Drăgan), Niculăescu. Antrenor: Gabi Paraschiv.

rosioripucioasa2021

Sporting Roşiori – FC Pucioasa 0-2
”Sporting Roșiori a pierdut rușinos, acasă, cu FC Pucioasa, scor 0-2! În minutul 68, FC Pucioasa deschide scorul prin Laurențiu Blas, care trimite în poarta roșiorenilor din 7-8 metri, în urma executării unui corner. În minutul 71, 2-0 pentru Pucioasa, înscrie Marius Marina, din penalty, în urma unui fault în careu.” – sursa: Teresport

Sporting Rosiori: Priseceanu- Uritu, Raducanu, Sitaru, Niculae, Constantinescu, Marin, Calofir, Ciutica, RAdu Fl., Godin / Rezerve: Cristea, Savu, Diallo, Fierascu, Matei, Gherghiceanu, Bugeanu, Ciobanu

FC Pucioasa: Ghitescu- Simion, Marina, Blas, Dita, Dragnea, Tilica, Tolea, Stoica, Nisipeanu, Iamandache
/ Rezerve: Andrei Leonard, Georgescu, Samoila, Neacsu, Petre, Badoiu