5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

farulchindia2022febDambovitapenet, Superliga / Ne așteaptă o etapă interesantă, cu o multe meciuri echilibrate. Să vedem însă, exact, ce dueluri vom avea, de astăzi și până luni! Chindia Târgoviște susține un test important, chiar în compania liderului! Hai, Chindia!

Sepsi - Petrolul (11 nov, 21.00)
Un duel interesant, între două formații care speră la play-off! S-ar putea ca gazdele să aibă un plus în acest joc, mai ales că la Petrolul se anunță din nou vremuri ”întunecate”, din lipsa banilor! Pentru acest meci, credem ca 1X este cel mai potrivit.

Chindia - Farul (12 nov, 17.30)
Ei bine, se întâlnesc echipele cele mai în formă! Fiecare, în ultimele șase jocuri au obținut câte cinci victorii și un egal! Ce va fi sâmbătă? Greu de spus, dar credem ca un egal ar fi bun pentru ambele formații! Așadar, X pauză sau final, poate chiar X pauză, X final!

Rapid - Univ.Craiova (12 nov, 20.30)
După înfrângerea din runda precedentă, Rapidul caută un succes! Nu va fi ușor, mai ales că ambele formații vin după rezultate deloc bune în Cupă! Atât Rapidul, cât și Craiova încearcă așadar o revenire… Și totuși, mergem pe victoria Rapidului sau, mai simplu, GG+ (ambele echipe marchează).

UTA Arad - FC Voluntari (13 nov, 15.45)
UTA a alunecat, încet, dar sigur, către coada clasamentului. Așa că acum va face tot ce poate pentru a obține toate punctele puse în joc. Rămâne de văzut ce vor avea de spus cei de la Voluntari. Noi mergem pe o dublă, 1X.

CS Mioveni - CFR Cluj (13 nov, 18.00)
Mioveni este într-o situație dificilă! Chiar și așa, nu credem că va putea obține ceva din meciul cu CFR Cluj! Asta pentru că oaspeții, după calificarea în primăvara europeană, vor da totul pentru a recupera handicapul din Superligă! Așadar, solist 2.

FCU Craiova - FCSB (13 nov, 21.00)
Un meci interesant, care ar putea reprezenta revenirea Craiovei! De partea cealaltă, FCSB trece printr-o perioadă fastă și cu siguranță că nu va ceda punctele ușor. Credem că în acest joc vom avea cel puțin trei goluri.

U Cluj - FC Argeș (14 nov, 18.00)
După evoluțiile celor două formații din ultima vreme, în duelul de luni credem că se va impune U Cluj. E drept, va fi un meci de luptă, dar, cum spuneam mai sus, cu un plus pentru gazde. Așadar, solist 1.

FC Botoșani - Hermannstadt (14 nov, 21.00)
Unul dintre cele mai echilibrate jocuri din această etapă! Poate fi un duel care să se termine așa cum va începe, 0-0! Oricum ar fi, credem că X pauză sau final este semnul cel mai potrivit pentru acest joc.