chindiautafeb2Dambovitapenet, Superliga / Că s-a terminat 2-1 jocul dintre Chindia Târgoviște și UTA o știu mai toți dâmbovițenii! Ei bine, victoria Chindiei, pentru amatorii de cifre și lucruri inedite, are o semnificație aparte! Chindia Târgoviște a dechis scorul în minutul 9, prin numărul 9, Cooper. Și asta nu este tot, cu 9 minute înainte de minutul 9(0), Neguț aduce golul victoriei! Și ca seria de coincidențe să continue, Neguț a fost cel care a și pasat decisiv pentru primul gol!

Pe de altă parte, după al 8-lea joc disputat în Liga 1, între Chindia și UTA, echipa noastră a urcat pe locul 8, cu 28 de puncte, la 8 puncte de UTA!

Pentru amatorii de statistică, mai spunem că este prima dată în opt  întâlniri în Liga 1 când se marchează peste două goluri în joc și al doilea duel în care Chindia reușește să marcheze două goluri.