slalompatulea512Adrian Pătulea omul de gol la Pafos, aşteaptă derbiul de sâmbătă, pregătit să marcheze! Vezi cum a fost in ultimul meci!

PAFOS FC - ETHNIKOS ASSIA 3-2 (2-0) * Pătulea a deschis scorul, gazdele au majorat diferenţa, astfel că la pauză era... linişte! Ei bine, în minutul 68, tabela de marcaj arăta 2-2, dar cel care nu s-a precipitat a fost Adrian, care cu doar 10 minute a înscris spectaculos golul victoriei pentru Pafos! * În clasament (n.r. - primele 3 promovează), după 19 etape: 1.Alki Oroklini 50p (44-7), 2.Pafos FC 44p (37-15), 3.Olympiakos Nicosia 35p (27-16) * Sâmbătă, 11 februarie, derbiul campionatului: Alki Oroklini vs Pafos FC (în tur, liderul a câştigat la Pafos cu 2-0).
patulea0098

Foto („kerkida.net”): 1.Trecere în „slalom” printre adversari, către poarta adevrsă şi Pătulea deschide scorul * 2. Acealşi Pătulea a găsit soluţia celor 3 puncte, „inventând” o lovitură cu cap(ul)!