youngboysluxury1
Young Boys a terminat, în urmă cu câteva minute, primul joc din Grupa D, de la Turneul Final al Campionatului Național de Minifotbal (Oradea, 2019). Târgoviștenii au întâlnit cel mai puternic adversar din grupă, Luxury Team București. Următorul joc, la ora 22:00! Rezultatele primei etape și clasamentul!

Young Boys Târgoviște – Luxury Team 2-3 dld (0-0, 0-0)

Un meci încins, atât prin prisma temperaturii, cât și a tensiunii din teren! Prima mare ocazie a partidei am consemnat-o în minutul 11, în dreptul celor de la Young Boys, atunci când portarul bucureștenilor a avut o intervenție de zile mari. În prima repriză am notat și un fault grosolan, al lui Eugen Vlad, de la Luxury Team. Altfel, până la pauză s-a jucat prudent, ambele formații încercând să își prindă adversarul pe picior greșit. În mitanul secund, prima ocazie o au bucureștenii, dar Zeița Fortuna este de partea noastră! Până la final, meciul a fost unul extrem de echilibrat, motiv pentru care s-a terminat nedecis, 0-0! Potrivit regulamentului, au urmat loviturile de departajare. Acolo unde bucureștenii au reușit să se impună cu 3-2. După primul joc, Young Boys are un punct și păstrează șanse reale pentru calificarea în sferturi. Următorul joc pentru băieții noștri este la ora 22:00, cu Sistema Arad.

Cartonașe galbene: Marius Penescu / Eugen Vlad, Gheorghe Dumitru