Stiri sportive din Dambovita - Liga I

Patru foști jucători ai Chindiei au evoluat, ieri, pentru Hermannstadt!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

sibiuslobozia2024Dambovitapenet, Superliga / Patru foști jucători ai Chindiei au evoluat, ieri, pentru sibieni, în remiza dintre Hermannstadt și Unirea Slobozia, scor 1-1. Din primul minut au jucat Căbuz, Căpușă, Jipa, pentru ca în minutul 59 să intre și Neguț! Echipa din Sibiu are un început de campionat greoi, două puncte, din două remize și o înfrângere.

Gigi Becali s-a ținut de cuvânt! Popa a fost rezervă!

popamaccabi2024Dambovitapenet, Superliga / FCSB a început dezastruos campionatul! Ieri, în etapa a 3-a, a ”bifat” prima înfrângere, 0-2, acasă, cu Oțelul Galați! După trei etape, FCSB are zero în dreptul victoriilor, două egaluri și o înfrângere! Golaverajul este și el unul îngrijorător: 3-5! Ei bine, așa cum ”amenințase” după jocul din preliminariile Ligii Campionilor, Gigi Becali nu l-a mai lăsat pe dambovițeanul Daniel Popa să fie titular. El a jucat, totuși, o repriză, în duelul cu Oțelul, intrând în minutul 46, în locul lui Miculescu.

EXCLUSIV! Fotoreporter UEFA, interzis de Marcel Ghergu, la amicalul Chindia - Pucioasa!

gherguamical2024Dambovitapenet, Liga 2 / Deși pare greu de crezut, Marius Tudor, fotoreporter acreditat UEFA la turneul final al EURO24, a fost singurul fotoreporter prezent la meciul dintre Chindia și Pucioasa, amical jucat astăzi pe ”Eugen Popescu”, scor 6-0! Președintele Chindiei, Marcel Ghergu a găsit de cuviință să îl ”certe” pe Marius Tudor, pe motiv că a venit pe stadion fără să îi ceară acordul!

Răzvan Dobre, la meciul FCSB-ului

popa22223Dambovitapenet, Liga 1 / Fostul mijlocaș al Chindiei și al Gloriei Bistrița, stabilit de ani buni în Emiratele Arabe Unite, s-a întors pentru câteva zile în țară, alături de familie. Dobre a fost marți seară în Ghencea, la meciul FCSB - Maccabi  Tel Aviv, scor 1-1, din preliminariile Ligii Campionilor. La final, s-a întreținut minute bune cu Daniel Popa și Alex Băluță, ambii trecuți și ei pe la Chindia, primul cu borne impresionante.

Daniel Popa luat, deja, în ”vizor” de patronul FCSB-ului!

popamaccabi2024Dambovitapenet, Superligă / Nici nu a venit bine la FCSB și Daniel Popa a intrat, deja, în dizgrațiile patronului Gigi Becali! Nu a mai contat că Popa a marcat de câteva ori până acum! Totul s-a năruit pentru că așa a dictat Gigi Becali! Atacantul dâmbovițean a fost înlocuit la pauza meciului dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv. încheiat 1-1 și Becali a anunțat că Popa și-a pierdut locul de titular. În plus, trebuie să mai slăbească trei kilograme!

Daniel Popa, debut cu pasă de gol la FCSB

danielpopafcsbDambovitapenet, Liga 1 / Atacantul dâmbovițean de 28 de ani a intrat în teren în debutul reprizei secunde a Supercupei FCSB - Corvinul 3-0, în locul lui Miculescu. Popa a oferit un assist la golul al doilea al roș-albaștrilor. Jucătorul din Pietroșița a câștigat primul său trofeu cu FCSB chiar la primul joc în tricoul noii sale echipe.

Cel mai scurt mandat de președinte din istoria recentă a Ligii a 2-a! Cristi Bălașa nu rămâne la Buzău

balasa2025xDambovitapenet, Liga 2 / Situație de-a dreptul ciudată și la Buzău, la proaspăt promovata Gloria, care va evolua în Liga 1. Anunțat zilele trecute ca președinte executiv, ba chiar prezentat oficial și cu apariții și alături de noile transferuri, dâmbovițeanul Cristian Bălașa s-a despărțit de clubul din Crâng, după aproximativ o săptămână de când fusese confirmat în funcție.