csmradioamatorism2023maiDambovitapenet, Omnisport / Zilele trecute a avut loc ”Cupa Decebal”,  ediția 48, la Deva, acolo unde sportivii Clubului Sportiv Municipal Târgoviște, din cadrul secției de Radioamatorism au concurat și au obținut rezultate meritorii. Prima etapă a acestei Cupe s-a desfășurat în pădurea Căprioara pe banda de 3,5 MHz, iar etapa a doua în pădurea Bejan pe banda de 144 MHz. Echipa Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a fost formată din 8 persoane, iar în clasamentul general poziția pe care a ocupat-o a fost a doua.

Locul 2 la categoria F16 (Teodora Liță);

Locul 3 la categoria F14 (Diana Cojoacă).

Totodată, locul 5 la categoria M10 a fost ocupat de tânărul Călin Dinu, în vârstă de doar 6 ani cara a surprins pe toată lumea cu o inteligență sclipitoare, remarcându-se astfel printre mulți sportivi cu o vastă experiență.