fcromaniacheshunt2021Dambovitapenet, FC România / Amical cu multe goluri, între FC România (liga a 8-a, în Anglia) și Cheshunt, grupare aflată în liga a 7-a! Și totuși, ”tricolorii” s-au descurcat de minune, obținând o remiză (n.red. 2-2), la capătul unui joc pe care, pe alocuri, l-au dominat copios! Golurile ”lupilor” au fost marcate de Kieran Bishop, în minutele 25 și 36. De precizat că golul de egalizator a fost marcat de Cheshunt în minutul ... 90!

Iată care au fost jucătorii de la FC România ce au făcut deplasarea la jocul sus-amintit: Dărăbanț - Taishan, Russell, Joseph, Lupu, Petrov, Bonnett, Taban, Bishop, Stylianou, Edgar. Au mai fost în lot: Dubniuc, Filip, Smith, Danquah, Da Silva, Rita.

Următorul joc de pregătire este programat sâmbătă, 24 iulie, tot cu o grupare din liga superioară, a 7-a: Harrow Borough!