5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

flacaramorenideplasare2020septDambovitapenet, Liga 3 / ”Lupii galbeni” au început în forță în ”bârlogul” din Valea Ursului, deschizând scorul în minutul 23, prin Ionuț Petculescu. Din păcate, au condus doar șase minute, argeșenii rerstabilind egalitatea, în minutul 29, prin Iamandi. Trei minute mai târziu au preluat conducerea, gol marcat de Marin Marcu și prima parte s-a încheiat cu 2-1, pentru Bascov.

La reluare, morenarii ies deciși să întoarcă rezultatul, dar egalează abia în minutul 70 (2-2). Nouă minute mai târziu, gazdele rămân în 10 jucători și ”lupii galbeni” profită, preluând conducerea aproape de final, prin golul lui Adrian Pătulea (2-3, min.88)! 4 minute de prelungire, 4 minute grele, dar băieții lui Gabi Paraschiv au rezistat și au plecat cu toate cele 3 puncte! Etapa viitoare, Flacăra va primi pvizita oltenilor de la Filiași!

Unirea Bascov - Flacăra Moreni 2-3(2-1)
Au marcat: Petculescu (min.23), D.Cernea (70), Adr.Pătulea (88)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.