anastasia1feb2023Dambovitapenet, Special / Anastasia Ivan face furori în natația din România! Sportiva de doar 13 ani a reușit să obțină nu mai puțin de cinci medalii de aur, într-o singură competiție! Sportiva din Târgoviște, legitimată la Renovatio Sport Club, a obținut aurul la de 50 m liber, 100 m fluture, 200 m liber, 100 m liber și 200 m mixt. De asemenea, la finalul cursei de 100 m bras a cucerit argintul, după ce s-a clasat pe locul 2. Vorbim despre Cupa Ligii Performanței în Natație.

Mai mult, la finalul competiției, Anastasia a primit trofeul special, pentru cea mai bună performanță la U13, feminin!

De precizat, Anastasia Ivan este pregătită de antrenorul Felic Stănescu!

Anastasia, un copil  minunat din Lumea lui Știe Tot
Pe Anastasia am cunoscut-o în anul 2019! Deși are un program încărcat, ea vine cu plăcere la evenimentele organizate de Lumea lui Știe Tot, ori de câte ori poate! Anul trecut, în tabăra organizată de Lumea lui Știe Tot s-a clasat pe locul 1, într-o competiție la care au fost prezenți copii din toată România și chiar din Franța sau Italia! Emoționant a fost momentul în care ea ne-a spus că visul ei este să obțină un succes la Jocurile Olimpice! Ambițioasă, așa cum o știm. Anastasia va reuși, cu siguranță, să își împlinească visul!

Anastaia, rubrică la Lumea lui Știe Tot
De ceva timp, Anastasia este cea care, în fiecare zi de vineri, ne încurajează să facem sport și să avem grijă de sănătatea noastră, în cadrul proiectului ”De la copii, pentru copii”!  O puteți urmări accesaând linkul următor: https://www.facebook.com/lumealuistietot

Următorul eveniment din Lumea lui Știe Tot, la care sunt așteptați copii de pretutindeni - Jocurile Fericirii, 21-23 aprilie / Detalii, aicihttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid029dH7fLN8FVPLbKMciugQZoMMShKRe2pGK8ijuNKniUL9yByMnQaDrXGBB5iVu54el&id=2097468567132046