Stiri sportive din Dambovita - Volei

CSM, pe locul 1! Azi, ultimul joc al sezonului regulat!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

csmvoleimartie202417Dambovitapenet, Volei / CSM Târgoviște termină sezonul regulat cu o victorie și urcă pe locul 1 în clasament! Indiferent de rezultatul din ultimul joc al sezonului regulat (n, red. - Alba Blaj - Rapid), CSM Târgoviște nu poate termina mai jos de locul 2! Vom reveni cu informații, după stabilirea programului din play-off!

CSM, aproape de locul 1!

csmlugojcsmtgvDambovitapenet, Volei / CSM Târgoviște s-a apropiat serios de primul loc, asta după ce Rapid a pierdut jocul de acasă, cu Lugoj, scor 1-3, în timp ce echipa noastră a învins Brașovul cu același scor. O victorie în etapa viitoare ar duce-o pe CSM Târgoviște și mai sus, în clasament, indiferent de rezultatele celelalte. Asta pentru avem duelul dintre Lugoj și Blaj!

CSM, pe locul 4, după restanța cu Voluntari!

csmbrasov23Dambovitapenet, Volei / CSM Târgoviște nu a reușit să obțină nici măcar un singur punct din restanța cu CSO Voluntari. S-a terminat 3-0, pentru gazde și voleibalistele noastre irosesc o bună oportunitate de a se apropia de prima poziție în clasament. Probabil că efortul depus în seminfinala și finala Cupei României și-a spus cuvântul. Chiar și așa, lucrurile nu sunt deloc grave. Distanța este mică și multe se mai pot întâmpla!

CSM Targoviște joacă azi restanța cu Voluntari, la volei

csmtargovistevolei2023noiacasaDambovitapenet, Volei / Meciul CSM-ului, amânat după ce mai multe jucătoare se îmbolnăviseră de gripă, va avea loc astazi, de la ora 17:00, în Sala “Gabriela Szabo” din Voluntari. CSM Târgoviște vine după câștigarea Cupei, la Mioveni. “Va fi cu siguranță o luptă aprigă, un meci plin de intensitate și bineînțeles, volei de calitate.”

Cupa vine la Târgoviște!

cupa2024feb26Damboviapenet, Volei / CSM Targoviste a câștigat duminică seara Cupa României la volei feminin! În Sala Sporturilor din Mioveni, târgoviștencele au tras din greu și la final au reușit să intre în posesia trofeului mult dorit. În finala Cupei, CSM Târgoviște a învins Rapid București după un meci plin de suspans, cu 3-2 (25-23, 25-18, 24-26, 29-31, 15-11), joc care s-a întins pe durata a peste două ore și jumătate.

CSM este în finala Cupei României, după un meci istoric, în fața celor de la Alba Blaj!

csmvoleifinala2023feb25Dambovitapenet, Voleivv/ FABULOS! CSM Târgoviște ajunge în finala Cupei României, la volei feminin, după ce reușește să o depășească pe Alba Blaj, nimeni alta decât campioana în exercițiu. A fost un meci spectaculos, iar fetele noastre merită toată recunoștința noastră! Azi are loc marea finală!

CSM atacă finala, în Cupa României!

csmtargoviste2023voleiblajDambovitapenet, Volei / Astăzi, de la ora 16:00, la Mioveni, CSM Târgoviște luptă pentru un loc în finala Cupei României! Adversarul este unul de-a dreptul redutabil! Asta pentru că fetele noaste întâlnesc Alba Blaj, în prima semifinală, joc ce se va disputa la Mioveni! Să le ținem pumnii strânși voleibalistelor de la CSM Târgoviște!