gabipetre3478Spoltore - echipa morenarului Gabi Petre a fost condusă la pauză, dar „bombardierul” a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj! Vezi detalii de la ultimul meci!

Spoltore - Miglianico 1-1 (0-1) * Pentru gazde a marcat... Gabi Petre (min.68)! După golul victoriei din Cupa Italiei, în ultimul minut de joc, Gabriel Petre (re)debutează la Spoltore, în Eccelenza Abruzzo cu gol! Chiar şi cu o remiză pe terebn propriu, Spoltore urcă pe locul 3 în clasamentul seriei: 1.Giulianova 37p, 2.Martinsicuro 31p, 3.Spoltore 30p * Etapa viitoare, 17 decembrie, ora 15,30: Spoltore - Capistrello (locul 10, cu 22p).