poloniadan12Astăzi, vă propunem alte trei variante pentru COTA 2. Mult succes, tuturor! Hochei pe gheață, fotbal și tenis – sporturi care programează multe dueluri interesante.

Vă invităm să ne trimiteţi sub formă de comentarii, ponturi ale zilei! Fie o COTĂ 2, fie un singur meci! Cei mai inspiraţi vor fi amintiţi în ziua următoare!

Varianta 1
Riessersee - Crimmistchau CM1 (1,45)
După 6 meciuri - sferturile de finală, promovare în prima ligă germană de hochei, scorul general este 3-3. Gazdele - campioane ale sezonului regulat, au prima şansă pentru un loc în semifinale, fază care duce la promovare
Salavat Ufa - Traktor Chelyabinsk 1PsF X (1,68)
Meci decisiv, la scorul general de 3-3, pentru un loc în „careul de aşi” din KHL! Nici goluri nu vor fi prea multe, nici la vreo desprindere nu vom asista, mai ales că vorbim de campionatul rusesc. Aşa că mergem către un X după prima treime sau la final, pentru o cotă extrem de tentantă!

Cotă: 2,44

Varianta 2
Luxemburg - Austria X2&2+ (1,45)
N-ar fi exclusă o surpriză, deşi o victorie a gazdelor iese din calcul. Totuşi de ce nu o remiză, dar cu siguranţă se vor marca cel puţin două goluri în meci!
Polonia - Korea 1X&0-3goluri (1,45)
Polonia pleacă cu prima şansă, dar nu vedem cum s-ar ajunge la 4 goluri marcate, mai ales după ce gazdele n-au marcat niciun gol în ultimele 3 meciuri: 0-1 cu Nigeria, 0-1 cu Mexic şi 0-0 cu Uruguay!

Cotă: 2,10

Varianta 3
(-2,5)J.Del Porto - F.Krajinovic HG1 (1,45)
După eliminarea lui Federer, argentinianul rămâne primul favorit la câştigarea trofeului, la Miami, cu o cotă de 3,25 (n.r. - M.Cilic 8,00; A.Zverev şi N.Kyrgios 9,00).
Marach, Pavic - Khachanov, Rublev 1 (1,40)
Marach şi Pavic au eliminat la Miami, două „perechi” omogene: 2-1 cu A.Zverev, M.Zverev şi 2-0 cu F.Lopez, M.Lopez! Nu vedem cu ar „greşi” taman în sferturi!