fcromaniasezonnou41„Lupii” lui Ionuţ Vintilă au făcut o a doua repriză de excepţie, după ce la pauză conduceau doar cu 1-0, în faţa celor de la Woodford Town FC

FC Romania - Woodford Town FC 5-0 (1-0) * Au marcat: Mihai Botoşan (min.26, 48), George Taban (61), Gabriel Ghinea (76) şi Felix Lupu (89) * Au arbitrat: Farai Hallam - Darrell Evans şi Callum Dorling * Cu cele 5 goluri marcate sâmbătă, FC Romania are, alături de liderul seriei - Redbridge FC (n.r. - ambele cu câte 20 de meciuri), cel mai bun atac - având marcate 54 de goluri, adică o medie de peste două goluri pe meci * Reamintim că etapa viitoare, sâmbătă, 9 decembrie, FC Romania se deplasează la Hackney Wick, ocupanta penultimului loc din Premier Division - Essex Senior League, în vreme ce liderul va primi pe teren propriu, vizita celor de la... Woodford Town! * Un meci extrem de interesant se anunţă pe „Ho Ho Stadium”, unde se vor întîlni principalele urmăritoare ale „lupilor” - Basildon United şi Takeley FC, ambele cu câte 44 de puncte