1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

fcromaniasezonnou13La pauză era egal: 0-0! În minutul 50, oaspeții preluau conducerea! Apoi, băieții lui Ionuț Vintilă au asediat poarta adversarilor și au marcat de patru ori! Vezi cine sunt autorii golurilor!

Meci nebun pentru FC România, acasă, cu Sporting Bengal! După primele 45 de minute scorul era egal, 0-0. În repriza secundă, oaspeții marchează pentru 1-0, dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 50. Urmează apoi un asediu, la poarta celor de la Sporting Bengal: autogol (min. 55), Mihai Botoșan (58), Cosmin Sandu (81), Sergiu Pitaru (86). Una peste alta, o victorie de moral pentru FC România, care luptă, în continuare, pentru promovare!

Următorul meci în campionat pentru băieții noștri va avea loc pe 7 aprilie, în deplasare la… Basildon! Va fi unul dintre jocurile…cheie, pentru FC România! O eventuală victorie ar însemna (și) un pas uriaș spre promovare!