1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

fcromania0121Echipa noastră, FC România se află foarte aproape de promovarea în Liga a 8-a! Ar fi un vis împlinit pentru Ionuț Vintilă și băieții care au muncit patru sezoane pentru asta! Dacă va promova sau nu…vom afla pe 2 mai, de la ora 19:45, la Londra (21:45, la București). Atunci se joacă Basildon – Redbridge, meciul de care se leagă speranțele noastre!

 

1 punct! De atât ar mai fi avut nevoie FC România pentru a nu depinde de jocul… rezultatelor! Cu un punct… echipa noastră era promovată 100%... Dar cum acest punct nu există, trebuie să așteptăm până miercuri seară, atunci când se va juca Basildon – Redbridge.

Dacă va câștiga Redbridge, atunci FC România este promovată.

Dacă se va termina egal, FC România rămâne pe loc promovabil.

Dacă învinge Basildon, FC România încheie sezonul pe locul 3…

De precizat, una dintre echipele care termină pe locul 3 va promova în Liga a 8-a. Vorbim însă de un singur loc din toate seriile ligii a 9-a. Dar, nu-i așa, o motivație pentru Redbridge de a termina deasupra celor de la Basildon.

Clasament
1. Great Wakering 93 (39 de jocuri)
2. FC România 91 (40)
3. Basildon 89 (39)
4. Redbridge 88 (39)
5. Takeley 80 (38)

02/05/18
Basildon United FC - Redbridge FC

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii