1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

fcromania0121”Lupii” de la FC România au început pregătirile pentru noul sezon competițional! Echipa s-a reunit, zilele trecute! 18 jucători au fost prezenți la acest moment! Vezi, în exclusivitate, cine face parte din lotul formației noastre care, vă reamintim, va juca în Liga a 8-a!

 

Vești bune dinspre tabăra celor de la FC România! Băieții lui Ionuț Vintilă s-au reunit sâmbăta trecută și au început pregătirile pentru sezonul care va începe… curând. La prima întâlnire, au spus ”prezent” 18 jucători. Au lipsit, motivat, alți patru. Sunt și câteva noutăți! Aici îi amintim în primul rând pe frații Toby și Oliver Cleavers, reveniți la echipă, după ce au fost o perioadă la Sawbridgeworth FC. Tot la capitolul ”sosiri” îl notăm pe Rogojină, portar venit de la ASU Timișoara. La FC România a mai ajuns Chiriac (Metalosport Galați) și Ghițcan (Nistru Otaci).

Iată, de altfel, jucătorii care fac parte acum din lotul echipei noastre: Dărăbanț, Stroe și Rogojină – portari; M. Dinu, C. Sandu, C. Arotăriței, G. Ghinea, G. Taban, S. Pitaru, M Botoșan, A. Baciu, A. Bălșanu, O. Cleavers. T. Cleavers, M. Chiriac, Ghițcan, M. Cîrciumaru, A. Târcă. Au lipsit motivat: F. Lupu, F. Pop, D. Barcari, C. Anton și S. Maximov.

Mâine, vom reveni cu programul amicalelor pentru FC România, dar și cu alte noutăți din tabăra echipei noastre!

Hai, FC România!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii