fcromania878Astăzi, de la ora 15:00, la Londra (17:00, la București), FC România debutează în sezonul 2018-2019, în Liga a 8-a. ”Lupii” lui Ionuț Vintilă joacă acasă, cu Northwood. În prima etapă, Northwood s-a impus, acasă, cu 4-3, în fața celor de la Tooting&Mitcham United, după ce au fost conduși cu 1-3! Trei goluri marcate în ultimul sfert de oră. James Ewington a fost autorul a trei reușite! Vezi meciurile de azi și clasamentul, la zi!

Astăzi, FC România debutează în Liga a 8-a. Asta după ce săptămâna trecută a avut meci în Cupa Angliei. ”Lupii” lui Ionuț Vintilă primesc vizita celor de la Northwood, formație înființată în anul 1926. În prima etapă, oaspeții românilor au reușit să întoarcă meciul de acasă, de la 1-3, la 4-3, în doar un sfert de oră. Atenție la James Ewington, care în etapa inaugurală a marcat trei goluri.