4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

fcromania9936FC Romania s-a calificat, după loviturile de departajare, în sferturile de finală din League Challenge Cup! Vezi cum a fost meciul “lupilor”!

STANSTED FC - FC ROMANIA 8-9 (3-1; 4-4) dld * Au marcat, pentru FC Romania: Maximov (min.40), Pavel (62), Fl.Pop (60), Arotăriţei (80) * Excelentă evoluţia „lupilor” lui Ionuţ Vintilă, în faţa unei echipe de elită, nimeni alta decât ocupanta locului 6! * Conduşi la pauză, după un... moment de degringoladă - când au primit 3 goluri în doar 4 minute (!), „lupii” au strâns rândurile şi s-au năpustit în „haită” ! Cu 10 minute înainte de final, FC Romania conducea cu 4-3, dar gazdele au egalat în minutul 85, astfel că meciul a ajuns la loviturile de departajare, unde „tricolorii” au câştigat cu 5-4! * În sferturile de finală, FC Romania va juca pe teren propriu cu Hullbridge Sports FC, locul 8 în Premier Division - Essex Senior League * Alte rezultate din optimile de finală: Takeley - Haringey 7-0, Tower Hamlets - Hullbridge 1-7, Barking - Burnham 8-1, Redbridge - Sawbrideworth 2-6.