petrolulflacara2211Flacăra n-a reuşit să ţină piept ploieştenilor şi a părăsit Cupa României! Intră şi vezi amănunte de la meciul de pe „Ilie Oană”!

PETROLUL PLOIEŞTI - FLACĂRA MORENI 3-0 (1-0) * A marcat: Ciocîlteu (min.43, 70 şi 88) * Flacăra a încercat să ţină jocul cât mai departe de poarta proprie, ceea ce le-a reuşit până către finalul primei părţi, fiind „ajutaţi” şi de greşelile ploieştenilor în fazele de construcţie. De altfel, primul şut pe poarta lui Sîrbu a venit abia prin minutul 30, când Matei a salvat de pe linia porţii, mingea trimisă de Ciocâlteu * 5 minute mai târziu, Petrolul rămâne în 10 jucători: Prunescu trimite prea uşor mingea către Bolboaşă, care pentru a-l bloca pe Ţânţaru, face henţ în afara suprafeţei de pedeapsă! Min.43: Ciocâlteu recuperează la 20 de metri, pătrunde şi deschide scorul (1-0) * Min.70: Ciocîlteu transformă o lovitură de pedeapsă, obţinută tot de el, după un duel cu Parghel (2-0) * Min.88: acelaşi Ciocîlteu şutează de la peste 20 de metri şi închide tabela (3-0)

Petrolul Ploieşti: Bolboaşă – Catană, Prunescu (cpt), Antoche, Velisar – Chindriş, Puchea (Frîncu) – Lambru (Olaru), Ciocâlteu, Şaim – Arnăutu (Marinică). Antrenor: Octavian Grigore.

Flacăra Moreni: Sîrbu – Mocanu (L.Plăcintă), Timofte, Matei, Palamariu – Parghel, M.Plăcintă (cpt) – Ţînţaru (Tocan), Rosciugă (M.Ene), A.Negrea – Neguţ. Antrenor: Gabriel Paraschiv.