2.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 voturi)

meci001colacupunteagreciIeri, au fost programate meciurile 16-imilor de finală ale Cupei României, faza județeană, ediția 2019-2020! Acum au intrat și echipele de Liga a 4-a. Vă prezentăm rezultatele complete și câteva comentarii asupra celor 16 meciuri! Am avut numeroase surprize!

Așa cum am anticipat, au fost destule surprize, multe dintre ele din categoria ”meciurilor cu favoriți”! Am avut un meci întrerupt - la Tătărani, acolo unde, din câte am aflat, un oficial al oaspeților a pătruns în teren, fiind ”pus la punct” imediat de ”gazde! A urmat o... grămadă deschisă și arbitrul a arătat 3 minute. Cine să-l bage în seamă? A lăsat să curgă cele 3 minute, a fluierat finalul și... culmea: peste doar 10-15 minute de la ”război”, ambele tabere erau la... bere! Două meciuri cu prelungiri - la Șotânga și Văcărești, la primul fiind nevoie și de loviturile de departajare! După ce ”străjerii” au ratat primele două lovituri, au reușit să câștige în final cu... 4-3 la ”loteria” loviturilor de la ”punctul cu var”!

Rezultatele 16-imilor de finală
Cetatea Târgoviște - Viitorul IL Caragiale 7-6 (3-3) dld
Urban Titu - Progresul Mătăsaru 5-1
Viitorul Răzvad - Unirea Colibași 3-0
Viitorul Dobra - Recolta Gura Șuții 2-4
Voința Tătărani - Sportul Voinești (întrerupt în minutul 78, la scorul de 3-1, pentru... scandal)
Luceafărul Bolovani - Unirea Răcari 2-1
Gaz Metan Finta - Unirea Bucșani 5-2 (c)
AS Corbii Mari - Voința Vișina 0-4
Viitorul Burduca - Roberto Ziduri 2-4
Sportul Mogoșani - Voința Perșinari 3-0
Neajlovul Puntea de Greci - CS Coada Izvorului 4-3
Voința Crețu - FC Brezoaele 3-0
Universitatea Băleni - Gloria Cornești 2-6