burduca2024Dambovitapenet, Juniori / ACS Burduca U19 a terminat sezonul în stil de mare campioană, asta după ce ieri, în ultimul joc al sezonului, a învins-o pe principala rivală, chiar pe terenul acesteia! Străjerii Răzvad - ACS Burduca s-a terminat 0-2! Linia de clasament a celor de la Burduca este incredibilă: 29 de victorii și un egal! Golaverajul este și el de necrezut: 339 de goluri marcate și doar 13 primite!

1 ACS Burduca 30 29 1 0 339 13 88p
2 ACS Strajerii Razvad 30 26 0 4 211 17 78p

”Victorie cu 2-0 in deplasarea de la Strajerii Razvad! Tabela de marcaj a fost deschisă în minutul 17 de către Edi Dumitru, scor care avea să rămână până spre finalul primei reprize, atunci când atacantul nostru reușește dubla. În mitanul secund, rulam tot lotul, preferam un joc mai închis, iar punctele rămân la noi. Felicitari, Strajerii Razvad! Un adversar demn, o vicecampioana meritorie. Va așteptăm alături de noi in barajul cu echipa campioana a județului Vâlcea, Duminica,ora 12.00, la Samurcasi!” - postarea de pe pagina oficială a echipei, Juniori Crevedia.

Acum, pentru ACS Burduca, echipă la care evoluează tinerii fotbaliști de la Crevedia, urmează duelurile de ”foc”, la nivel național, în eliminatorii! Primul test este chiar duminică, 26 mai, atunci când este programat turul 1. Echipa noastră va întâlni la Samurcași, începând cu ora 12.00, pe Lotru Brezoi, reprezentanta județului Vâlcea.

Succes, ACS Burduca! Baftă, juniorilor din Crevedia! Hai, Dâmbovița!