juniuorigsutii678La finele sezonului de toamnă, lider în Campionatul Judeţean al Juniorilor A1 - serie din care învingătoarea merge la barajul pentru titlul naţional, avem un lider surpriză - Recolta Gura Şuţii (antrenor Ionuţ Nicolae)!

După 15 etape, Recolta Gura Şuţii ocupă prima poziţie în clasamentul juniorilor A1, având meritul că a reuşit o remiză preţioasă în derbiul cu Viitorul IL Caragiale (3-3, în etapa a 4-a), în deplasare * Recolta a pierdut două meciuri în tur: 4-8 la Dentaş Tărtăşeşti (etapa a 2-a) şi 0-3 la Luceafărul Dragomireşti (etapa a 6-a), ceea ce demonstrează că după un început ceva mai greoi a adunat punct după punct, terminând în fotoliul de lider * Viitorul IL Caragiale pierde prima poziţie, datorită... neglijenţei: în etapa a 5-a, echipa n-a făcut deplasarea la Brezoaele, pierzând prin neprezentare! De ce? Dintr-un motiv care nici măcar nu mai trebuie comentat: conducerea clubului a uitat să trimită un mijloc de transport pentru juniori, la Brezoaele!... * Cea mai bună apărare: Viitorul IL Caragiale - cu doar 19 goluri primite, dintre care 3 la „masa verde” (adică un gol primit cam la 90 de minute) * Cel mai bun atac: Viitorul IL Caragiale - cu 101 goluri marcate (medie 6,73 pe meci sau un gol marcat la un interval de vreo... 13 minute) * Să mai notăm poziţia, la fel de surprinzătoare, a juniorilor de la Unirea Ungureni, dar şi căderea inexplicabilă, pe final a celor de la dentaş Tărtăeşeşti! Oricum, suntem abia la jumătatea competiţiei şi titlul de campioană judeţeană se joacă în primăvară!

1.Gura Şuţii 15 12 1 2 82-24 37
2.IL Caragiale 15 10 4 1 101-19 34
3.Ungureni 15 10 3 2 76-28 33
4.Tărtăşeşti 15 9 3 3 52-33 30
5.Moroieni 15 9 2 4 63-38 29
6.Dragomireşti 15 9 1 5 66-46 28
7.Corneşti 15 8 1 6 54-41 25
8.Zăvoiu 15 6 2 7 46-80 20