5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

diegolongo2024martie11Dambovitapenet, Liga 2 / Echipa care acum o săptămână și jumătate visa la un baraj pentru promovarea în Liga 1 a pierdut astăzi al doilea meci consecutiv în play-out. Chindia a cedat și la Târgu Jiu, cu același scor cu care o făcuse și acasă cu Chiajna, 0-1. Moisie, în minutul 29, a marcat singurul gol al meciului, în care Chindia și-a creat cateva ocazii în prima repriză.

Este a treia infrangere în ultimele patru meciuri pentru Diego Longo, care ar putea avea demnitatea de a demisiona acum, iar alături de el, mulți alții care încasează bani de la club, degeaba. Dintr-o candidată cu șanse reale la play-off, în februarie, Chindia a ajuns o fantomă, în final de campionat.

Cei mai tari suporteri! Alături de Chindia și la Târgu Jiu!
Chindia a fost sustinută de cinci fani la Târgu Jiu, la meciul de astăzi cu Viitorul Pandurii, cei patru din fotografie plus cel care a realizat cadrul. Este vorba despre oamenii care nu au ratat vreun meci disputat de favoriți în ultimii ani, atunci când tribunele au fost deschise. “Am plecat la 6 din Târgoviște, nu puteam să lipsim, indiferent de locul din clasament si de situatia de la echipa”, ne-au declarat cei mai înfocați fani ai Chindiei. În afara celor de mai sus, ajunși cu o mașină la Târgu Jiu, nu sunt alți suporteri ai echipei dâmbovițene, care joacă pentru prima dată pe noul stadion din orașul lui Brâncuși.