iencsi221Noul tehician al Pandurilor, fostul rapidist Adrian Iencsi s-a declarat mulţumit de remiza cu Chindia, recunoscând, în acelaşi timp, că echipa sa nu are puterea să lupte pentru promovare...

Dacă trupa lui Iencsi nu are puterea să lupte pentru promovare, cel puţin momentan, nu ştim cam ce şanse ar avea Chindia pentru un loc pe podiumul ligii secunde, după un început cu stângul... * Nu este vremea să „analizăm” startul, dar credem că meciul cu Politehnica Timişoara a devenit decisiv pentru soarta „unora” , pentru că în fotbal nu prea merge cu... restarturi! * După ce am urmărit declaraţia lui Nicu Croitoru, de la conferinţa de presă, iată declaraţia lui Adrian Iensci:

“O partidă spectaculoasă, mai ales pentru spectatori. Am fost conduşi cu 2-0, am întors rezultatul, iar apoi am fost egalaţi. Pot spune că rezultatul mă mulţumeşte. Adversarul ne-a surprins, în primul sfert de oră, cu două faze care nu anunţau nimic. Per ansamblu, am avut o primă repriză foarte slabă, am fost dominaţi, dar schimbările făcute după pauză ne-au ajutat să preluăm conducerea. Am avut slăbiciuni, dar trebuie să ţinem cont că suntem o echipă nouă, care n-a făcut un cantonament şi care are un antrenor venit de 3 zile. În conjunctura dată, e un rezutat mulţumitor acest egal cu Chindia, care e, probabil, cea mai experimentată echipă din Liga 2, cu un lot omogen şi antrenor care are continuitate. Mi-aş fi dorit şi eu să găsesc la Pandurii o echipă cu un lot deja format, cu stabilitate financiară”, a declarat Adrian Iencsi la conferinţa de presă (“liga2.ro”)

Foto (“liga2.ro”): Adrian Iencsi