liga2chindia65Meci cu de toate, astăzi, în Chindia Târgoviște – Dunărea Călărași! S-au marcat patru goluri, au fost și două lovituri de la 11 metri, s-a acordat și un cartonaș roșu….

Chindia face 2-2, acasa, cu Dunarea Calarasi, Dupa ce oaspetii au deschis scorul, Chindia reuseste sa intre la pauza, in avantaj, dupa ce Cherchez marcheaza doua goluri, ambele din lovituri de la 11 metri. Din pacate, Neicutescu se vede elimininat, la finalul reprizei I, dupa ce primeste al doilea galben, pentru ca a intrat in teren (dupa o accidentare), fara a primi permisiunea arbitrului… Dupa pauza, targovistenii mai primesc un gol si meciul se termina 2-2!

Sportul Snagov - Foresta Suceava 2-0
Luceafărul Oradea - Ştiinţa Miroslava 1-1
Ripensia Timişoara - ASU Politehnica Timişoara 0-2
ASA Târgu Mureş - Pandurii Târgu Jiu 4-1
Dacia Unirea Brăila - UTA Arad 3-4
Metaloglobus Bucureşti - CS Afumaţi 0-3
Chindia Târgovişte - Dunărea Călăraşi 2-2

Acum se joaca FC Argeş - Olimpia Satu Mare, 0-0, la pauza