Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

chindia1689După... circul de la Brăila, din Săptămâna patimilor, „caravana” s-a mutat sub Turnul Chindiei, oferindu-ne încă un spectacol de „dresură”, de data sta la... scenă deschisă! Penibile, dacă nu groteşti „scenariile” târgoviştenilor, care vor să ne convingă că „Argeşul” este mai „curat” decât Dunărea, la Brăila! * Intră să vezi rezultatele etapei a 29-a şi clasamentul actualizat!

 

Rezultate din etapa a 29-a
CS Baloteşti - Foresta Suceava 3-1
(Began - autogol, C.Herea, Cosmin - M.Matei)

UTA Arad - Sportul Snagov 1-4
(Prună - Borţuneanu 2, Şerban, Munteanu)

Metaloglobus Bucureşti - Dacia Unirea Brăila 0-1
(Dima)

Chindia Târgovişte - FC Argeş Piteşti 2-4
(Cherchez 2 - Costin, Stan, Buhăescu, Năstăsie)

Olimpia Satu Mare - Pandurii Târgu Jiu 0-3

CS Afumaţ - Ştiinţa Miroslava 1-1
(Olariu - Buhăcianu)

AFC Hermannstadt - Luceafărul Oradea 4-0
(Blănaru 2, Petrescu, Crişan)

Academica Clinceni - ASA Târgu Mureş 3-0

Dunărea Călăraşi - Politehnica Timişoara 2-0
(Alexandru, Munteanu)

CS Mioveni - Ripensia Timişoara 1-2
(Lazăr - Bădăuţă, Ungureanu)

Clasament
1.Călăraşi 29 22 5 2 59-19 71
2.Hermannstadt 29 20 8 1 49-11 68
3.Chindia 29 17 7 5 59-22 58
4.FC Argeş 29 15 7 7 45-27 52
5.Clinceni 29 14 8 7 49-37 50
6.Afumaţi 29 14 7 8 38-24 49
7.Poli Timişoara 29 13 5 11 41-34 44
8.Snagov 29 11 7 11 32-27 40
9.Mioveni 29 10 8 11 41-37 38
10.Ripensia 29 9 9 11 57-44 36
11.UTA 29 8 10 11 38-40 34
12.Luceafărul 29 9 7 13 43-49 34
13.Baloteşti 29 9 7 13 39-54 34
14.Metaloglobus 29 9 6 14 28-39 33
15.Tg.Mureş 29 9 4 16 38-61 31
16.Brăila 29 7 7 15 53-56 28
17.Pandurii 29 6 10 13 36-48 28
18.Miroslava 29 7 7 15 32-56 28
19.Foresta 29 8 3 18 25-73 27
20.Satu Mare 29 6 2 21 19-63 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Programul etapei viitoare
Sportul Snagov - Chindia Târgovişte
FC Argeş Piteşti - Metaloglobus Bucureşti
Dacia Unirea Brăila - Academica Clinceni
ASA Târgu Mureş - CS Mioveni 0-3
Ripensia Timişoara - AFC Hermannstadt
Luceafărul Oradea - CS Baloteşti
Foresta Suceava - CS Afumaţi
Ştiinţa Miroslava - Dunărea Călăraşi
ASU Poli Timişoara - Olimpia Satu Mare 3-0
Pandurii Târgu Jiu - UTA Arad

Top marcatori
20 goluri: Alexandru (Călăraşi)
16 goluri: Ndiaye (Ripensia), B.Rusu (Hermannstadt)
14 goluri: V.Rusu (Luceafărul), M.Matei (Suceava)
13 goluri: Cherchez (Chindia)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş), D.Sorescu (Poli Timişoara)
10 goluri: Ghenovici (Metaloglobus), C.Năstăsie (Mioveni), I.Năstăsie (Piteşti)
9 goluri: Honciu, Florea (Chindia), Barbu (Clinceni), Dumiter (Ripensia)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), Buhăescu (Piteşti), Marin (Miroslava), L.Mihai (Chindia), Rădescu (Mioveni)
7 goluri: Roşu (Brăila), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), Nica (Baloteşti), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Dedu (Afumaţi), Curtuiuş (UTA), Munteanu (Călăraşi), Bădăuţă (Ripensia)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), Hlistei (UTA), Neguţ (Chindia), A.Popa (Ripensia), Buştea (Snagov), Blănaru (Hermannstadt), O.Herea (Baloteşti)
5 goluri: V.Pop (Satu Mare), Codoban (Luceafărul), Requin (Suceava), Florescu (Mioveni), Dîlbea (Sibiu), Gliga (Clinceni), Buhăcianu (Miroslava), Borţoneanu (Snagov)
4 goluri: Kanda, Pană, Drăghiceanu (Călăraşi), Pop, Bucur, Banyoi (Brăila), Matiş, Ungureanu (Ripensia), Nilă, Costin (FC Argeş), Ayza (Mioveni), Cerlincă (Suceava), Taub, Ignea (Timişoara), Olariu (Afumaţi), Petrescu (Hermannstadt)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii