5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

chindiafcarges12Liga 2 - S-a încheiat meciul de pe stadionul „Eugen Popescu”, dintre Chindia Târgovişte şi CS Mioveni, primul al etapei a 6-a - Liga a 2-a. Intră să vezi rezultatul final al meciului, marcatorii şi scurte comentarii! Din păcate, nu a fost tocmai cum ne așteptam... Sau cum speram...

Chindia Târgovişte - CS Mioveni 0-2 (0-1). Au marcat: Val.Balint (min.18, 65 - ambele din lovituri de la 11m). Cartonaşe galbene: Vătavu (min.11), Dudea (55), Neguţ (88) - R.Lazăr (13). Au arbitrat: Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Adrian Vornicu (Iaşi) şi Ionuţ Bobe (Videle).

Min.18: Imprudenţă... copilărească la Mihaiu şi Ayza este împiedicat din spate - penalti clar! Execută precis Balint şi oaspeţii preiau conducerea (0-1). Pauză, după o repriză anostă, cu puţine reuşite pentru târgovişteni, poate doar marea ocazie din minutul 2 a lui L.Mihai. În rest, vreo 3-4... solicitări „neinspirate” ale gazdelor, pentru o lovitură de pedeapsă!... Repriza începuse promiţător, însă Aioani gafează şi „aduce” al doilea penalti pentru oaspeţi în minutul 65 - transformat precis de acelaşi Balint (0-2)!... În cel de-al doilea minut al prelungirilor, Chindia beneficiază de un penalti: Florea ratează - trage direct în portar, după care se... împiedică! Ei bine, de data asta... MI-O VENI(t) rândul la... comentarii! E prea de tot, vine Argeşul - pleacă cu un punct, vine Mioveniul - pleacă cu 3! Suntem cumva... datori echipelor argeşene?

Chindia: Aioani - Marcat, Vătavu (46 - C.Dinu) , Dudea, Dumitraşcu - Mihaiu, L.Mihai, Novac, Lung (46 - Neguţ) - Florea, Cherchez (cpt; 73 - C.Stoica). Antrenor: Viorel Molodovan

CS Mioveni: Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Alexe, Mîrzeanu, Coşereanu (73 - Rădulescu), C.Năstăsie, Ayza (cpt; 84 - Al.Neagu), Balint (90+2 - Popescu). Antrenor: Iordan Eftimie

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!