pucioasaflacara1Dambovitapenet, Liga 3 / Remiză mare pentru FC Pucioasa, în deschiderea etapei cu numărul 2 din Seria a 4-a, a Ligii a 3-a! Dâmbovițenii au remizat pe terenul celor de la CS Dinamo București, scor 2-2. Intersant este faptul că cei de la FC Pucioasa au deschis primii scorul, în minutul 18, prin Mihai Enache și au condus până în minutul 77, când au fost egalați (Cristian Delciu).

10 minute mai târziu, în minutul 87, dinamoviștii trec la conducere, prin golul reușit de același Cristian Delciu, pentru ca în prelungiri, în minutul 90+2 să se stabilească scorul final, 2-2, grație reușitei lui Tiberiu Calofir. Așadar, un punct mare obținut de FC Pucioasa!

Acum să le ținem pumnii strânși și celor de la Flacăra Moreni, care își pot trece în cont prima victorie din acest sezon!