5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)
ziduri21noi2023Dambovitapenet, Liga 4 / După cum bine știm cu toții, Roberto Ziduri a suferit prima înfrângere din campionat - surprinzător sau nu - în fața celor de la FC Potlogi, scor 2-0! Am remarcat însă profesionalismul celor de la Roberto Ziduri, chiar și după un eșec ”usturător”. Suntem convinși că echipa nu va renunța la luptă!

”In prima repriza am avut ceva oportunitati de gol, dar mingea nu a vrut sa intre in poarta. In repriza secunda a urmat dezastrul. gazdele au marcat de doua ori si...meciul s-a terminat. O repriza secunda foarte proasta pentru noi, rezultatul fiind in consecinta. Trebuie sa strangem randurile si sa ne antrenam mai bine. Acum, victoria la Titu este obligatorie. Gruparea din Titu s-a distantat deja la trei puncte si nu ne mai permitem pasi gresiti. Ne pregatim de meciul cu CSM Fieni, de sambata viitoare.” - Sursa: Roberto Ziduri

”Echipa din Potlogi merită felicitată pentru modul sportiv în care și-a apărat șansele. Au jucat pe calitățile lor, au profitat de bâlbele noastre, au marcat cand li s-a ivit ocazia și, cel mai important, au practicat un fotbal în limitele regulamentului și al respectului față de adversar.” - Armand Mihălachioiu, director sportiv, Roberto Ziduri

Bravo, pentru fair-play, pentru atitudine și mai ales pentru asumarea înfrângerii! Eșecurile fac parte din formarea noastră, indiferent că vorbim de persoane sau echipe, de tot felul!

Etapa viitoare se anunță interesantă, asta pentru că Roberto Ziduri va juca acasă, cu Fieni, în timp ce Urban Titu primește vizita celor de la Voinești, echipă care vrea să repete ”isprava” cu Recolta Gura Șuții - egal - sau chiar să învingă!