magdalinistribuna12Duminică, spre seară, Rapid a reuşit să „ocolească” Cetatea Târgovişte, fără că „CFR-iştii” să oprească la... semnal!

Cetatea Târgovişte 1396 - Rapid Bucureşti 1-3 * Au marcat: Stroe - Stoica, Magdalinis şi Mitea * Bucureştenii veneau după încă un meci susţinut cu o seară înainte, la Buftea, în compania echipei lui... Dan Ivan - Sănătatea Voinţa Buftea, locul secund în prima serie ilfoveană şi finalistă a Cupei României, faza judeţeană (n.r. - scor 2-1) * S-au jucat 3 reprize a câte 35 de minute fiecare, iar la final, a avut de câştigat omogenitatea şi ...de ce ...nu experienţa .

Cetatea Târgovişte 1396: Marin - Al.Mihai (cpt), Constantin, Radu, Tănase - Decebal, Ionescu, Andrei, Croitoru - Pache, Stroe.

Au mai jucat: Popa, Petrişor, Condurache, Bobeică, Gătej.

Rapid Bucureşti: Dragne - Costache, Stoian, Roberto, Stoica - Zbanţ, Amărioarei, Stancu, Ioniţă - Constantin, Petre. Au mai jucat: Mitea, Magdalinis

Foto („1923.ro”): Ploieşteanul Andrei Ovidiu alias... Philippe Magdalinis - pe lista marcatorilor