visina14445La Şelaru s-a desfăşurat ediţia 2017 a Cupei Secerişului, competiţie la care au fost invitate 12 echipe, din care s-au prezentat doar 7! Gazdele au ajuns... direct în finală, fără joc, câştigând trofeul după o finala cu multe semne de intrebare!

“Conducerea echipei Şelaru nu s-a comportat adecvat competiţiei”… Aşa notează cineva de la Voinţa Vişina - a doua finalistă... Curios, aşa că am căutat şi am găsit ceva informaţii… “Au fost 12 echipe, dar nu s-au prezentat decât 7. În sferturi, Viitorul Şelaru a stat - calificându-se direct în semifinale. Noi, Voinţa Vişina am învins cu 3-0, Petrolul Răscăieţi. În semifinale: Voinţa Vişina - Viitorul Şelaru (juniori) 3-0. Din nou, gazdele de la Şelaru s-au calificat fără joc, pentru că cei de la AS Slobozia au… refuzat să joace, “mirosind” că nu-I a bună! În finală, s-a jucat doua reprize a 25 de minute. Au arbitrat Mugurel Ciocmată - Ionel Stoica şi… Costinel Neagu, ultimul fiind parcă reţinut de la arbitraj! În minutul 49 am dat gol şi l-am întrebat pe Stoica Ionel cam cât mai este. Ne-a răspuns că 1 minut - 1 minut, jumătate. Ei bine, s-au mai jucat… 12 minute, până au dat ei gol şi au egalat. Ne-au învins la lovituri de departajare, cu 4-3. Am refuzat să luăm cupa pentru locul 2 şi am plecat. Oricum, suntem mulţumiţi că am jucat 3 meciuri şi n-am pierdut niciunul. Ei, gazdele, au câştigat finala doar cu un meci şi acela câştigat cu cântec, ca să nu spunem altfel”. * Sa mai notăm şi aprecierea de pe pagina de socializare a celui care vorbea de lipsa de fair play a gazdelor: “.Ţin să felicit jucătorii adverşi, dar organizarea nu a fost prea bună”…

Foto - (facebook): Jucătorii de la Voinţa Vişina şi-au înecat necazul, acasă, la o bere, după finala de la Şelaru…