0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci001gurasutiibradu1Recolta Gura Şuţii - locul secund în Liga a 4-a, rămâne singura echipă neînvinsă, la finele turului, din cele trei ligi ale fotbalului judeţean, fiind şi una dintre cele care au confirmat şi evoluţiile din sezonul trecut. Cu o menţiune, totuşi: Viitorul Gura Foii - seria Sud, Promoţie se află în aceeaşi fericită postură, dar, deocamdată unul dintre meciurile susţinute n-a fost omologat definitiv, cazul aflându-se pa masa Comisiei de Recurs a FRF.

Să menţionăm de la bun început că Gura Şuţii, din cele 17 meciuri disputate, a obţinut 13 victorii şi 4 remize - ultimele chiar la principalele contracandidate la promovare, toate în deplasare - Corneşti, Răcari, Ziduri şi Brezoaele. Media golurilor marcate este una relevantă: 3,47 goluri pe meci. În ceea ce priveşte apărarea, Recolta a primit un gol la un interval de 80 de minute de joc.

2.Recolta Gura Şuţii 17 13 4 0 59-19 43p

Rezultate acasă: 6-1 cu Sportul Voineşti, 7-0 cu Progresul Mărăsaru, 6-3 cu Unirea Bucşani, 3-2 cu Voinţa Perşinari, 4-3 cu Unirea Ungureni, 4-0 cu Voinţa Vişina, 7-1 cu Luceafărul Dragomireşti şi 5-0 cu CS Coada Izvorului.

Acasă: 8 8 0 0 42-10 24p

Punctaj maxim pe teren propriu, cu o medie de peste 5 goluri marcate pe meci!

Rezultate deplasare: 6-3 la Viitorul IL Caragiale, 2-1 la CSM Fieni, 0-0 la FC Brezoaele, 2-1 la Petrolul Târgovişte, 1-1 Roberto Ziduri, 2-0 la Unirea Colibaşi, 1-1 la Unirea Răcari, 2-1 la Olimpicii Ulmi.

Deplasare: 9 5 4 0 17-9 19p

O medie de un gol pe meci, balanţa fiind înclinată la IL Caragiale, unde Recolta primit 3 goluri în 90 de minute, ceea ce n-au reuşit nici Corneşti sau Răcari!

Principalul marcator: Ionuţ Radu - 17 goluri

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!