1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

chindiacraiovanoi2019Liga 1 / Roș-albaștrii au pierdut ultimul meci disputat la Ploiești, 1-2 cu FC Voluntari. Din păcate, târgoviștenii au pierdut și o bună oportunitate de pune trei puncte în clasament și a o ține departe pe Voluntari, unele dintre formațiile aflate în luptă directă pentru evitarea retrogradării.

Berisha a semnat prima ocazie a jocului (3), șut parat de Cojocaru. Oaspeții au înscris la primul atac spre buturile lui Dinu Moldovan: I. Gheorghe a trimis la colțul lung (8). A urmat o cursă lungă a băieților lui Viorel Moldovan în căutarea egalării. Ivancic (43) sau Berisha (55) au anunțat reușita lui Ioniță (83), introdus în teren la mijlocul reprizei secunde. În prelungiri, oaspeții au dat lovitura, contrar cursului jocului. Țîră (90+3) a adus victoria norocoasă a ilfovenilor, care rămân însă pe ultimul loc al clasamentului. Pentru roș-albaștri vine deplasarea de la FCSB, apoi lupta cea mare din play-out.

Chindia: D. Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Negrea (46 Neguț)- Piftor (66 Ioniță), Bic, Rață, Yameogo - Berisha (61 Dangubic), Ivancic. Antrenor: Viorel Moldovan.

FC Voluntari: Cojocaru - Kocic, Achim, Pașcanu, Struna - Pablo, Gorobsov - Gheorghe (67 Sanoh), Eric (55 Laidouni), Căpățână - Simonovski (46 Tira). Antrenor: Eusebiu Tudor