atletism2167Sala de Atletism din Complexul „Lia Manoliu” a găzduit în weekend-ul trecut prima etapă din CN Indoor - seniori, tineret şi juniori I * Intră şi vezi rezultatele atleţilor dâmboviţeni!

Lista rezultatelor notabile ale atleţilor dâmboviţeni din prima etapă a Campionatelor Naţionale Indoor - seniori, tineret şi juniori I este... extrem de scurtă * Cea mai bună clasare a fost obţinută de Cristian Stoean (CS-CSŞ Târgovişte), în proba de 3000 m plat, unde a sosit pe locul 3, cu 8:49,81 - probă câştigată de Ionuţ Dumitru (8:44,91), care aleargă în prezent pentru CSU Cluj. Cristian Stoean s-a mai clasat pe locul 8 la 1500 m plat, cu 4:06,52. Tot locul 8 a fost ocupat şi de Denisa Coman (CSŞ Târgovişte) în finala de la 60m plat, cu timpul de 8,16. Să mai notăm totuşi că Denisa a fost cea mai tânără finalistă, dintre cele 8, fiind născută în 2002! * În rest, rezultate ceva mai... slabe, dincolo de top 10, dar să nu uităm că a fost primul start oficial din 2018. Etapa a II-a este programată weekend-ul viitor (27-28 ianaurie), dar la Bacău, în vreme ce finalele CN pentru seniori, tineret şi juniori I se vor disputa pe 3-4 februarie * Tot sâmbătă şi duminică (27-28 ian) este programată, în capitală, prima etapă a CN pentru juniori II.