dianapitesti2019okDiana Ivăncescu și Ionuț Stancu au mai adus încă două medalii de bronz pentru atletismul târgoviștean, la Campionatele Naționale pentru tineret, care s-au desfășurat în acest weekend, pe stadionul ”Niciolae Dobrin” din Pitești.

În finala probei de 5.000 metri plat, Diana Ivăncescu (CS Târgoviște) a terminat pe locul 3, cu 17:39,67. Tot pe locul 3 a terminat cursa de 10.000 metri plat și Ionuț Stancu (CSȘ/CS Târgoviște), cu 33:50,67. În aceeași cursă, Gabriel Șerban a sosit pe locul 5, cu 36:10,96.

De menționat că în prima reuniune a Campionatelor Naționale de Atletism pentru tineret, desfășurată vineri, de dimineață, Diana Ivăncescu (CS Târgoviște - antrenoare Desdemona Ionescu Banu) a terminat cursa de 10.000 metri plat în 31:59,87, după Alina Butnariu (Pandurii Tg.Jiu) 37:59,29 și Claudia Zaro (CSU Poli Timișoara) 38:43,19.