5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

fazaminifotbal361Astăzi s-au jucat primele patru meciuri din faza grupelor, în Cupa României, la minifotbal. În două jocuri s-au marcat câte opt goluri! Am avut și o întoarcere de scor, spectaculoasă! Vezi rezultatele, clasamentul, programul zilei de mâine și informații despre fiecare meci în parte!

Grupa A

PRO ACTIV – THE SAINTS 0-8
Au marcat:  / Lungeanu 3, Mîndru 2, Enescu 2, Oprea 1
Cartonaș galben: Tudorache (The Saints)

A fost un joc la discretia oaspetilor, care au marcat de opt ori. De partea cealalta, trebuie sa notam o lovitura de la 7 metri, ratata de Alin Gamanescu. Una peste alta, victorie meritata pentru The Saints, care a luat o optiune serioasa pentru calificarea in faza urmatoare a competitiei.

HOOLIGANS – MICRO II 1-3
Au marcat: Stoican / Stoican - autogol, Clipea, Ionita

Un meci atractiv, cu doua echipe care au aratat bine! Cei de la Micro II, cu Edy Prisacaru in teren, au avut un moment foarte bun, in care au si marcat de doua ori. A fost practic "clip(e)a" care a facut diferenta. Pe final de joc, gazdele reduc din diferenta dar... era mult prea tarziu.

Au marcat: Neascu, Posta, Anghel / Calinescu 2

Vikingii au inceput tare si au marcat prin Calinescu. Dupa pauza, baietii de la Dedeman au calcat ... pedala si au revenit, spectaculos, de la 0-1 la 3-1. In ultimul minut de joc, acelasi Calinescu reduce din diferenta. A fost, in opinia noastra, cel mai frumos joc al serii, cu doua echipe care au aratat bine si au oferit un spectacol frumos.

PRO PATRIA – YOUNG BOYS 0-8
Au marcat: / Nedelea 2, Albu 2, Pahontu, Serban, Zidaroiu, Savu - autogol
Cartonas galben: Ristoiu

Joc ...crancen! Cel putin in prima parte, atunci cand spiritele s-au incins, in repetate randuri. Apoi, usor-usor, oaspetii au trecut la carma partidei si au castigat la pas confruntarea cu cei de la Pro Patria. In opinia noastra, Nedelea Adrian si Dinu Bogdan au fost cei mai buni jucatori de pe teren.

1. Young Boys 1 1 0 0 8-0 3
2. Dedeman 1 1 0 0 3-2 3
3. Vikingii 1 0 0 1 2-3 0
4. Pro Patria 1 0 0 1 0-8 0