bogdanmilitaruCe final de sezon regulat avem în Liga Companiilor, la minifotbal! Kablutronik pierde locul 1, după o nouă înfrângere! IPA luptă pentru titlu! Și Kruk se apropie amenințător de locul 1! Pro Patria, Profi și Raiman – echipele care forțează intrarea în play-off! Vezi clasamentul, actualizat, după excluderea celor de la Finanțe!

Bogdan Militarul (foto) reușește să marcheze și de această dată! Este la doar patru pași de o performanță…istorică, am putea spune! Până acum a marcat în toate cele 18 meciuri pe care echipa lui le-a disputat în acest sezon!

Profi câștigă meciul cu Pro Activ, grație lui … Miu! Atacantul celor de la Profi reușește să marcheze pe final de joc două goluri ce merită toată admirația noastră! Mai ales golul care a adus victoria: din lovitură liberă, de la jumătatea terenului, trimite mingea direct spre poartă! Bară…gol! Și Profi este în cărți pentru play-off!

Kablutronik începe în forță și la pauză conduce cu 2-0! Un scor ce se dovedește încă o dată …periculos! IPA egalează rapid în partea secundă și trece la cârma jocului! La 3-3, Robert Mădăran irosește o ocazie uriașă: singur în fața porții trimite balonul peste…  IPA profită și marchează… Scor final 3-4! IPA este noul lider în Liga Companiilor! Atenție, cu un joc mai puțin!

În ultimul meci al serii, Kruk a făcut instrucție cu Pro Patria! Doar în repriza secundă! Pentru că la pauză era 0-0! În partea a doua a fost 1-0, 1-1 și apoi… încă cinci goluri pentru campioană! Kruk a intrat, serios, în lupta pentru titlu, deoarece, să nu uităm, are două jocuri mai puțin!

18:00 – Microbilt – Raiman 1-4
19:00 – Pro Activ – Profi 3-4
20:00 – Kablutronik – IPA 3-4
20:45 – Kruk – Pro Patria 6-1