fazameci001ybdivertis444Primul șoc al play-off-ului! Liderul, la prima înfrângere! Lupta pentru titlu s-a relansat! Trei echipe au șanse reale la primul loc! Vezi rezultatele și clasamentul!

În primul meci, TIV și United au oferit un spectacol de toată frumusețea! În minutul 3, TIV conducea, deja, cu 2-0. La pauză a fost 3-0. Mai în glumă, mai în serios... TIV-ul cu golurile, United cu barele… Pentru că au trimis mingea în bară de trei ori! S-a terminat 5-2, la capătul unui joc disputat.

Divertis produce primul șoc al play-off-ului! Campioana învinge pe Young Boys, cu 4-3, după ce la pauză a fost…. 0-1. În plus, în minutul 19, Young Boys primește o lovitură de la 9 metri (după ce Divertis ajunge la șase greșeli), dar Pătru trimite mingea pe lângă poartă... Repriza secundă a fost extrem de disputată, dacă ne permiteți exprimarea… Cristian Constantin, alias „Furcă”, a fosr eroul campioanei, care a marcat de trei ori, ultima reușită venind chiar în minutele de prelungire.

În ultimul joc al serii, am asistat la un duel interesant între Hooligans și Brănești. Oaspeții s-au impus cu 5-3, după un joc pe care l-au dominat în mare parte. Oricum, atât gazdele cât și oaspeții merită felicitările noastre, pentru ceea ce au arătat pe teren.

6.United 3 0 0 3 3-14 9
*echipe care au beneficiat de rotunjire (0,5p)

Mâine, revenim cu informații detaliate despre fiecare joc în parte! Aflați care este, în opinia noastră, punctual slab al celor de la Young Boys! Cum poate specula Divertis momentul...  Ce poate face TIV pentru a ajunge pe locul 1! De ce înfrângerea celor de la Young Boys poate fi uitată repede! Și multe altele!