fazaminifotbalupcprofi1Astăzi, de la ora 18:00 au fost programate meciurile primei etape în play-off-ul Ligii Companiilor, dar și în Cupa Hooligans. Intră și vezi rezultatele înregistrate și clasamentele, la zi! Plus, scurte comentarii!

În play-off am asistat la un recital, marca IPA! 10 goluri au marcat în meciul cu Pro Patria, probabil să se răzbune acea înfângere din campionat… Dincolo de asta, trebuie să subliniem că IPA este, de departe, cea mai în formă echipă din Liga Companiilor.

Kablutronik obține și ea trei puncte, după un meci cu două reprize complet diferite! În prima parte au condus cu 4-0, pentru ca în runda secundă să reducă…motoarele. Dedeman a profitat de asta și s-a terminat 6-4. Victorie, totuși, meritată a gazdelor de astăzi.

Cel mai echilibrat joc al serii a fost Kruk – Spitalul. Chiar dacă scorul final nu arată asta. La pauză a fost 1-1. În partea secundă, echipa Spitalului a părut mai odihnită și și-a adjudecat prima victorie din play-off!

Cupa Hooligans
Atmosferă de sărbătoare în Cupa Hooligans! Cele patru echipe ne-au oferit două jocuri în care am văzut goluri multe, dar și faze-spectacol.