5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci001ybdivertisAseară au fost programate meciurile din etapa a 3-a, a returului, în play-off-ul Superligii Bergenbier. Vezi cum s-au încheiat partidele, clasamentul, actualizat și programul ultimelor două etape. 12 goluri, în cele trei jocuri de ieri.

Divertis – Young Boys s-a terminat 0-5, după ce la pauză era egal, 0-0! Meciul a început pe o ploaie puternică și cu greu se putea construi…ceva! Prima repriză a fost una echilibrată, în care am văzut ocazii și de o parte și de cealaltă. După pauză însă, Young Boys a trecut la cârma partidei și a marcat de…cinci ori! Jucătorii lui Florin Anton au speculat faptul că adversarii lor au venit în formulă …redusă. Din punctul nostru de vedere, cel mai bun jucător al acestui meci a fost Dragoș Cernea. Pe lângă cele două goluri marcate și-a pus amprenta asupra întregului joc. Celălalt … Dragoș a reușit și el un gol spectaculos, din lovitură liberă (n.red. Dragoș Pătru). Cătălin Șerban și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj, cu două reușite. Victorie meritată pentru Young Boys, care își păstrează prima poziție.

Al doilea meci al zilei a fost cel dintre TIV și United. Am văzut un joc frumos, dominat de băieții de la TIV, chiar dacă primii care au marcat au fost cei de la United. Cele patru goluri ale gazdelor au fost marcate de Radu Șeran – 2, Vlad Georgescu și Cristi Păltineanu. De partea cealaltă au punctat Cristian Drăgan și Alexandru Bicher. După victoria de ieri, TIV rămâne la un punct în spatele liderului și…așteaptă!

Ultmimul joc al zilei a fost și cel mai …tacticizat! Puștii de la Hooligans au fost așezați în teren de antrenorul Florin Banu exact ca pe o tablă de șah! De aceea, celor de la Brănești le-a fost foarte greu să marcheze. Unicul gol al partidei a fost reușit de Valentin Enescu. Cu siguranță că sezonul viitor Hooligans va fi o echipă greu de învins! Revenind la etapa de aseară, trebuie să spunem că Brăneștiul ajunge pe locul trei!

Divertis – Young Boys 0-5
TIV – United 4-2
FC Branesti – Hooligans 1-0