0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

sorana34567Victorie categorică pentru jucătoarea noastră, în optimile de finală ale turneului de le Beijing, care o readuce pe Sorana în Top 40! Felicitări!

6-1, 7-5 în faţa fostei numărul 1 mondial, Karolina Pliskova (CZE, 4WTA), după numai o oră şi 25 de minute! Primul set n-a durat decât 29 de minute, dar în setul secund, Sorana a revenit de la 2-5, câştigând cu 7-5! * Pentru calificarea în sferturile de finală, târgovişteanca şi-a asigurat 215 puncte şi un cec în valoare de 130.420 dolari * Cu punctele de la Beijing, Sorana şi-a asigurat un loc în Top 40 mondial, astfel că înaintea sferturilor de finală se află pe poziţia 38! * În turul următor, jucătoarea noastră o va întâlni pe  J.Ostapenko.