csmtgvvolei104S-a jucat meciul tur, din optimile de finală ale Challenge Cup, dintre Olympiakos Pireu şi CSM Târgovişte * Intră să vezi rezultatul final!

Olympiakos Pireu - CSM Târgovişte 2-3 (-18, -25, 16, 16, 13) * Un prim set la discreţia târgoviştencelor, după care îşi trec în cont şi setul secund, este drept, în prelungiri * După care, vechea meteahnă: „stop... motoare”! Gazdele revin, egalează pe tabela de marcaj şi se intră în „decisiv”... Finalul a fost de partea jucătoarelor noastre, care şi-au dat seama până la urmă că despre... voleiul grecesc nu prea am auzit până acum şi câştigă prima manşă * Meciul retur este programat marţi 6 februarie, ora 18,00 în Sala Sporturilor din Târgovişte. Meciul va fi arbitrat de cuplul Jan Gunnar Belsby (Nor) şi Ivan Chumak (Rus).