0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

0002csmvoleitgvAseară, aproximativ 700 de spectatori au venit să vadă pe CSM Târgoviște, în duelul cu Știința Bacău, la volei! Deși confruntarea din Sala Sporturilor a fost la concurență cu meciul tricolorilor, din Sudia, la fotbal! Din păcate, fetele noastre au pierdut, deși în setul 4 au ”măturat” cu voleibalistele din Bacău! Târgoviștencele au nevoie de sprijinul nostru! Hai să demonstrăm că știm să fim alături!

CSM Târgoviște - Știința Bacău 2-3
(25-17, 21-25, 24-26, 25-16, 13-15)

Alajbeg 24p, Trică 19p, Klisura 16p, Sredic 12p, Djuric 9p, Buterez 4p, Calotă 2p

Înfrângere... cu un punct totuși, în contul echipei noastre! La capătul unui meci care a avut nevoie de cinci seturi! După primul act, spectatorii din Sala Sporturilor se așteptau ca partida să nu dureze mai mult de o oră... Practic, primul set a fost la discreția târgoviștencelor! Ei bine, în setul doi meciul capătă un nou aspect și, încet, dar sigur, Bacăul trece la conducere! Setul trei a fost unul dramatic! CSM a condus cu 24-21, dar a pierdut cu 24-26! Ei bine, în al patrulea act, târgoviștencele demonstrează că formează o echipă mare! Deși au fost conduse cu 2-7 și 9-14, setul se termină, ATENȚIE, 25-16! Nu au mai avut însă putere pentru ultima parte, atunci când Bacăul câștigă cu 15-13. La capătul acestui joc, 1 punct a rămas la Târgoviște, 2 au plecat la Bacău. Play-off-ul este abia la început! Sigur că prima șansă la medaliile de bronz o au fetele noastre! Am pierdut o luptă, nu și războiul! Acum, mai mult ca oricând, este nevoie de liniște! Nu trebuie să judecăm, să criticăm, să găsim vinovați! Nu este momentul potrivit! Deocamdată, cu toții trebuie să ne folosim toată energia pentru a le susține pe voleibalistele noastre! Adevărații suporteri sunt cei care stau lângă echipă în momentele grele, nu doar după victorii! Hai, CSM! Curaj, forță, încredere!