voluntarichindiaaug2021Dambovitapenet, Liga 1 / Emil Săndoi s-a arătat îngrijorat și dezamăgit de jocul Chindiei, la capătul înfrângerii cu FC Voluntari. Tehnicianul nostru i-a criticat, din nou, pe jucători! Vă invităm să parcurgeți declarația oferită celor de la DigiSport, dar și să vedeți rezultatele zilei, clasamentul și programul etapei viitoare!

”Am jucat slab în prima repriză,și ca așezare în teren am stat prost, și golul lor a venit pe o poziționare greșită, Voluntari ne-a dominat. Apoi în repriza a doua ne-am revenit, am și dominat jocul, am reușit să egalăm, puteam să facem și 2-1, a avut Neguț o ocazie. Apoi am primit gol din posesia noastră, adversarul a recuperat, o centrare și Nemec atât a așteptat, este un jucător periculos, un atacant de careu. Veneam după 3 rezultate în care nu pierdusem. Am luat două goluri și astăzi și asta mă îngrijorează. Anul trecut nu se întâmpla așa ceva. Se spune că după un sezon bun vine o cădere. Încercăm să evităm, trebuie să fim mult mai responsabili în tot ceea ce făcem pe teren, aici suferim. Jucătorii nu mai respectă, joacă după ureche, se vede pe teren, nu mai e rigurozitatea de anul trecut.Poate e un avantaj că vine pauza, vom încerca să reglăm toate problemele de care suferim”

5 goluri: Sorescu (Dinamo)
3 goluri: Petrila (CFR), Bautista (Clinceni), Jefte (Farul), Fl.Tănase (FCSB)
2 goluri: A.Bălan (Rapid), Ongenda (Botoșani), Baeten, Cl.Bălan, (FCU Craiova), Matricardi (Mediaș), Markovic, Gustavo, (CSU Craiova), B.Rusu (Mioveni), Nemec (FC Voluntari), A.Petre (Farul)
1 gol: Rep, Mitrea, Ashkovschi, Chunchunkov, Aganovic (Sepsi), C.Deac, Tahiri, Latovlevic, Alibec, Debeljuh, Omrani (CFR), Bauza, Sidibe, Vieira (FCU Craiova), Chamed, I.Filip (Mediaș), Grigore, Pănoiu, Alami, Bnqu (Rapid), Fulop, V.Rață, Lopes, Armaș, I.Gheorghe (FC Voluntari), Dangubic, Ubbink, I.Hora, Antal, Miculescu, Roger (UTA), M.Roman,Petkov , E.Papa, Barbosa Santos (Botoșani), A.Petre, G.Ganea (Farul), Moruța, Oct.Popescu, Cordea, I.Stoica, Oct.Popescu (FCSB), Ivan, G.Alexandru, Baiaram (CSU Craiova), Cherchez, Baxevanos, D.Popa (Chindia), Cr.Tănase, Viana, Cr.Dumitru, Turda (FC Argeș), Mihaiu (Dinamo), L.Dumitriu, Buziuc (Mioveni), Cioiu, Cascini, Chandarov (Clinceni)