amicalchindibrasov2021sepDambovitapenet, Liga 1 / Profitând de întreruperea campionatului și aflată într-un scurt cantonament sub Tâmpa, Chindia a susținut un meci amical cu FC Brașov, pe stadionul Metrom, încheiat la egalitate: 1-1 (două reprize a câte 60 de minute fiecare). Au marcat: Iul. Roșu (min.24), respectiv D.Popa (116).

FC Brașov (prima repriză): Gîrniță – M. Burlacu, Gherghe, Al.Sabău, Dumbravă – Iul. Roșu, Leonte – H. Popa, Iurcu, Cheles – M.Codrea

FC Brașov (a doua repriză): C. Lungu (D. Mutu) – Sburlea, Motroc, Vasiu, D. Panait – Lascu, Vl.Mihalcea, Ghe. Anton, Iorga – Iovicic (Drăgoi), Cîrstean), Negrean. Antrenor: Ilie Stan

Chindia Târgoviște (prima repriză): Căbuz – Martac, Celea, Iacob, Roumpoulakou – Neguț, Kocic, Sg. Suciu (Matiș), A.Șerban – M.Șerban, D. Florea

Chindia Târgoviște (a doua repriză): Căbuz (R. Pop) – Căpușă, C.Dinu, Baxevanos, Ioniță – Corbu, Dulca, Popadiuc, Cantave – D.Popa, Cherchez. Antrenor: Emil Sandoi