2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

gaestilaprobioeniAstăzi, Viitorul Găești s-a deplasat la Priboeni! După zece minute, gazdele conduceau cu 3-0! La pauză a fost 5-1! În partea secundă, găeștenii trec la cârma partidei și un meci care părea decis are cu totul un alt final! Bravo, Viitorul!

Priboeni – Viitorul Găești 5-6 (5-1)
Au marcat: Dany -2, Tomiță -2, Paraschiv, Țiganu

Găești a jucat cu: Nicolae E - Popescu A, Banu I, Țiganu, Marga – Nita, Dudu, Tomiță, Dany - Blondu și Paraschiv.

Au mai intrat: Ștefan, Baraca, Macea, Niță E, Hanry

Ce meci, pentru Viitorul Găești! După un început greoi, cu trei goluri primite în doar zece minute și 5-1, la pauză, dâmbovițenii revin de la cabine cu o poftă nebună de joc! Trupa din Găești a reușit să marcheze de cinci ori în partea secundă, fără a mai primi vreun gol și astfel echipa și-a mai trecut în cont un nou succes, în perioada de pregătire! Bravo, Găești!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.